Про цінність спілкування. Як ми спілкуємося?
Про цінність спілкування. Як ми спілкуємося?
НЕНАСИЛЬНИЦЬКЕ СПІЛКУВАННЯ (ННС) починається з припущення, що всі ми є співчутливими від природи і що насильницькі стратегії – вербальні чи фізичні – становлять навчену поведінку і підтримуються пануючою культурою.
Наголошуючи на важливості глибокого емпатійного слухання – як самого себе так і інших – ННС допомагає розкрити глибину людських меж, співчуття та прийняття того, що нам не під силу змінити.
ПРАКТИКУЮЧИ ННС, МОЖНА НАВЧИТИСЯ З’ЯСОВУВАТИ, ЩО МИ СПОСТЕРІГАЄМО, ЯКІ ЕМОЦІЇ ВІДЧУВАЄМО, ЗА ЯКИМИ ЦІННОСТЯМИ МИ ХОЧЕМО ЖИТИ І ЧОГО ХОЧЕМО ПРОСИТИ У СЕБЕ ТА ІНШИХ.
Немає більше потреби у мові звинувачення, осуду чи домінування. Застосування практики глибокого емпатійного слухання власних почуттів та потреб та почуттів та потреб інших людей дає досвід глибокого задоволення від внеску у добробут кожного.
⚠️Ненасильницьке спілкування складається з чотирьох компонентів:
✅СПОСТЕРЕЖЕННЯ – що дійсно сталося в ситуації. Майстерність полягає у вираженні спостереження без суджень чи оцінок.
✅ПОЧУТТЯ – зазначення того, як почувається людина, яка спостерігає дію.
✅ПОТРЕБИ – називання потреб, пов’язаних із зазначеними почуттями.
✅ПРОХАННЯ – дуже точне здійснення прохання, звернене до того, чого ми хочем від іншої людини, щоб покращити наше життя, або щонайменше зробити ситуацію «вирішуваною».
Процес емоційного коучингу відображає суть ненасильницького спілкування. Через спостереження, усвідомлення почуттів та потреб, вираження їх у формі прохання – ННС сприяє розвитку емоційного інтелекту (і багато в чому відображає його ключові компоненти), оскільки поглиблює стосунки у сім’ях та громадах.
⭕Використовуйте ненасильницьке спілкування в щоденному житті, щоб чути та відчувати свої потреби та потреби своїх рідних.